Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Piątek, 19 lipca 2024
Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław

Oficjalne otwarcie Budynku Centrum Aktywności Kulturalnej w Zarębach Kościelnych odbyło się 28 grudnia 2023 roku.

Ocena 0/5

Uroczystość  rozpoczęła  od symbolicznego przecięcia wstęgi, modlitwy i poświecenia obiektu. Pani Wójt Urszula Wołosiewicz podziękowała ks Proboszczowi Andrzejowi Dmochowskiemu za poświęcenie budynku i powitała ks Wikariusza Krzysztofa Borysa oraz licznie zgromadzonych gości:
Pana Mirosława Augustyniaka Radnego  Sejmiku Województwa Mazowieckiego,przedstawicieli powiatu ostrowskiego, Sekretarz Powiatu Panią Ewę Suchcicką, Przewodniczącą Rady Powiatu Panią Dorotę Subdę, Radną Powiatu z naszej gminy Panią Justynę Pętkowską, Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka Pana Jerzego Bauera, Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka Pana Jerzego Bauera, Burmistrza Miasta Brok Pana Marka Młyńskiego, Wójt Gminy Andrzejewo Panią Beatę Ponichterę,  Wójta Gminy Szulborze Wielkie Pana Karola Dąbkowskiego, Komendant Komisariatu Policji w Małkini Górnej Komisarz Justynę Biedrzycką, Zastępcę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej  brygadiera Leszka Falbowskiego oraz strażaków z OSP Zaręby Kościelne na czele z Komendantem Gminnym Grzegorzem Marcinowskim, Kierownika oddziału nadzoru z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej Pana Andrzeja Kaczyńskiego, Prezesa Zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej  w Ostrowi Mazowieckiej Pana Bartłomieja Pieńkowskiego, Dyrektora Oddziału BS w Zarębach Kościelnych Pana Piotra Jastrzębskiego, wykonawcę tego obiektu Pana Artura Urbanika wraz z kierownikiem budowy Panem Mariuszem Krasuckim, pracowników Urzędu Gminy na czele z Sekretarz Panią Jadwigą Mikołajczyk i Skarbnikiem Panią Agnieszką Rostkowską, radnych gminy Zaręby Kościelne na czele z Przewodniczącym  Panem Markiem Nowackim, sołtysów z terenu gminy Zaręby Kościelne, Dyrektor Publicznej Szk Podst. im Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych wraz z Wicedyrektorem Panem Andrzejem Raźniakiem,  kierownik COM Panią Magdalenę Świerczewską wraz z pracownikami,  Dyrektor Biblioteki Publicznej  Panią Bogumiłę Knajp, Kierownik Centrum Aktywności Kulturalnej Panią Elwirę Krupę,  przedstawicieli  firm prowadzących działalność na terenie gminy – Panią Elżbietę i Michała Skłodowskich Spółka Jawna, oraz Skłodowscy Spółka z o.o. Pana Tomasza Skłodowskiego i Pana Stanisława Skłodowskiego,  Pana Janusza Dąbkowskiego, przewodniczących 10 KGW działających na terenie Gminy Zaręby Kościelne, Prezesa Klubu Sportowego Pana Sławomira Kantorowskiego.

Następnie powitane zostały  zespoły śpiewacze które swymi występami uświetnili  uroczystość:
- Zespół Zapominajka z Zarąb Kościelnych na czele z kierownikiem Panią Gabrielą Rojek,
- Zespół Kwiaty Polskie z Chmielewa  wraz z kierownikiem Panią Barbarą Łojek,
- Zespół Retro- babskie granie z Kępist Borowych wraz z kierownikiem  Panią Elżbietą Karnas.

Na uroczystości obecne były również media, które zamieściły obszerne relacje:  Kurier W, Tygodnik Ostrołęcki, Ostrowski Portal Internetowy.

Pani Wójt przekazała pozdrowienia i gratulacje od Pana Senatora Roberta Mamątowa oraz  posłów Pana Henryka Kowalczyka, Pana Arkadiusza Czartoryskiego, Pana Marcina Grabowskiego, którzy ze względu na bardzo ważne obowiązki w Sejmie i Senacie nie mogli  uczestniczyć w uroczystości. W swoim przemówieniu Pani Wójt przedstawiła obszerną informację związaną z historią tego budynku. Mówiła m.in.: 

„Szanowni Państwo, znajdujemy się w miejscu, które jest dowodem na to, iż marzenia się spełniają.

Były to głównie marzenia i pragnienia mieszkańców Zarąb Kościelnych, którzy z ubolewaniem przez lata patrzyli na popadający w ruinę budynek remizy strażackiej. Budynek nie spełniał żadnych standardów wymaganych w dzisiejszych czasach, nie posiadał ogrzewania, ani toalet. Nieocieplone ściany i stropy uniemożliwiały korzystanie z budynku w okresie chłodu, pojedyncze okna w większości nie posiadały szyb gdyż spróchniały drewniane ramy i futryny... Została podjęta decyzja o pozostawieniu dużej sali czyli tej w której się obecnie znajdujemy i poddaniu jej gruntownej modernizacji, wyburzono natomiast  2 garaże  oraz przylegająca do garaży wieżyczkę strażacką. W tym miejscu została wybudowana od podstaw nowa piętrowa część z wieżą widokową na miejscowość Zaręby Kościelne... Całość budowli wraz z wyposażeniem to suma 7 450 000,00 zł, dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład wyniosło 6 480 000,00 zł… Wykonawcą prac budowlanych w 3 przetargu było Przedsiębiorstwo Budowlane Artur Urbanik z Paproci Małej… Budynek został powiększony do powierzchni całkowitej 937,75 m2, przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, podjazdy zewnętrzne, nowoczesną windę.  Spełnia normy efektywności energetycznej i ekonomicznej. Zmontowano ogrzewanie gazowe, instalację fotowoltaiczną, wentylację mechaniczną, klimatyzacyjną,   monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, systemy alarmowe, nagłaśniające, przeciwpożarowe oraz agregat prądotwórczy...

Wybudowany obiekt stanie się centrum edukacji,  upowszechniania kultury, sztuki, historii, tożsamości narodowej, rozwijania różnorodnych form zainteresowań dostosowanych do bieżących potrzeb społecznych, miejscem efektywnego i twórczego spędzania wolnego czasu wraz z możliwością korzystania z oferty kulinarnej. Dzięki zrealizowaniu tak ambitnego planu powstały  warunki do realizacji wielu programów społecznych dotychczas niemożliwych do przeprowadzenia ze względu na braki lokalowe.

Przywracając blask niszczejącym budynkom sprawiamy, że nasza gmina pięknieje i staje się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. To jeden z kluczowych projektów zrealizowanych w obecnej kadencji dzięki bezprecedensowemu wsparciu jaki samorządy otrzymywały przez ostatnie 4 lata z Rządu Polskiego. Jest to tym bardziej ważne dla małych gmin o niskim poziomie dochodów własnych. Otrzymane dotacje i rekompensaty stały się impulsem rozwojowym i pozwoliły na realizację inwestycji które do niedawna były tylko w marzeniach i planach dalekie od jakiejkolwiek realizacji…” Pani Wójt podziękowała wszystkim, którzy od procesu projektowania, przygotowywane dokumenty, poprzez przetargi, aż po proces przebudowy przyczynili się do powstania tego obiektu. Pamiątkową statuetkę otrzymał wykonawca Pan Artur Urbanik. Podczas wystąpienia na telebimie wyświetlana była prezentacja multimedialna przygotowana przez Panią Wójt we współpracy z Maciejem Ogonowskim ukazująca zdjęcia budynku przed przebudową, w trakcie budowy i obecny wygląd. Budynek CAK jest z kolei 7 budynkiem który otrzymał nowe funkcje i stanie się miejscem aktywności społecznej. W ciągu ostatnich 4 lat zostały przebudowane i  wyremontowane następujące budynki:

1. Centrum Opiekuńczo Mieszkalne  po dawnym Komisariacie Policji

2. Budynek Komunalny wybudowany od podstaw – wyburzone zostały stare drewniane domy będące dotychczas  zasobem mieszkaniowym gminy.

3. Świetlica Pętkowo Wielkie w opustoszałym od 30 lat budynku po Spółdzielni Kółek Rolniczych

4. Świetlica w Zakrzewie Kopijkach po dawno zlikwidowanej szkole

5. Świetlica w Gąsiorowie w budynku po sklepie odkupionym od GS

6. Budynek rekreacyjny świetlica w Zgleczewie Panieńskim niewielki budynek postawiony od podstaw obok kiedyś istniejacej tu szkoły.”

Wraz z zakończeniem oficjalnej części otwarcia, głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulowali utworzenia tak pięknego i nowoczesnego  miejsca do tworzenia kultury i rozwoju zainteresowań. Następnie na scenie wystąpiły lokalne zespoły artystyczne, wprowadzając do nowego Centrum Aktywności Kulturalnej ducha wspólnoty, kreatywności i radości. Spotkanie stało się również okazją do podzielenia się opłatkiem i złożenia noworocznych życzeń.

Kierownikiem nowej instytucji została Elwira Krupa, która od samego początku zapewnia, że Centrum Aktywności Kulturalnej (CAK) to nie tylko budynek, ale idea, która ma za zadanie łączyć i inspirować lokalną społeczność.

Galeria zdjęć

Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 39 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 38 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 37 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 36 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 35 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 34 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 33 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 32 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 31 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 30 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 29 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 28 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 27 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 26 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 25 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 24 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 23 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 22 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 21 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 20 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 19 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 18 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 17 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 16 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 15 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 14 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 13 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 12 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 11 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 10 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 9 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 8 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 7 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 6 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 5 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 4 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 3 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 2 Uroczyste otwarcie CAK - 28 grudnia 2023 roku. 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.